Mavibulut

Öykülerle Çoklu Zekâ Etkinlikleri Seti

P00011198
%25İndirim

71,25 TL 95,00 TL

Çoklu Zekâ kuramı, pek çok zekâ türü olabileceğini ve bunların her birinin kendine özgü bir biçimde geliştiğini, insanların daha başarılı olduğu değişik alanlar bulunduğunu ve eğitim yaklaşımlarını bu farklı zekâ türlerini dikkate alarak yapmak gerektiğini savunan bir kuramdır.

Toplam 9 kitaptan oluşan, ilkokul 2. ve 3. sınıflara yönelik olarak hazınlanan bu setin amacı çocukların hangi zekâ türüne sahip olduğunu anlamaya yardımcı olmak, içerdiği uygulamalar sayesinde tüm zekâ türlerinde gelişimini sağlamaktır. 

 

Bir çocuğun zekâ alanının tespiti onun doğal ortamında objektif bir şekilde gözlemlenerek davranışlarının değerlendirilmesiyle mümkün olabilir. Öyküyü okuduktan sonra uygulamaları yapacak olan çocuğunuzu gözlemleyiniz. Değerlendirmede size kılavuz kitap yardımcı olacaktır. Gözlemlerinizi değerlendirmenizde yardımcı olacak tabloları kullanınız. Sonuç olarak çocuğunuzun zekâ alanı hakkında bir fikir sahibi olacaksınız. Onun eğitimini yönlendirirken önceliklerinizi onun beklentilerine ve zekâ alanına göre düzenleyebilir, böylece çocuğunuzda var olan potansiyeli iyi değerlendirmiş olursunuz. Bu kutu 8 öykü kitabı ve Çoklu Zekâ Kılavuzu bir arada olmak üzere toplam 9 kitap içermektedir.